Kroczący

To najbardziej uniwersalne urządzenie mobilne do transportu po schodach. Jego zaletami są stosunkowo niewielka waga oraz prostota konstrukcji. Schodołaz kroczący daje się bardzo łatwo i w miarę szybko złożyć i rozłożyć. Można go przewozić w bagażniku niemalże każdego samochodu osobowego. Pozwala na transport osoby niepełnosprawnej lub niedołęznej praktycznie w każdych warunkach. Nie ma większego znaczenia szerokość schodów lub klatki schodowej. Doskonale radzi sobie zarówno na schodach prostych, jak i zabiegowych. Dzięki temu może być wykorzystywany z powodzeniem w domach jednorodzinnych, blokach, kamienicach czy budynkach użyteczności publicznej. W komplecie najczęściej dostajemy także wózek inwalidzki lub fotelik. Po odpięciu ich od platformy urządzenia pozostają do dyspozycji zgodnie z ich przeznaczeniem.
Schodołaz kroczący zasilany jest akumulatorowo. Ogniwa ładuje się w prosty sposób, podłączając je do standardowej sieci 230V.
Obsługa schodołaza kroczącego nie jest skomplikowana. Pokonuje on schody stopień po stopniu dzięki specjalnemu systemowi jezdnemu. Kierowanie nim polega na odpowiednim balansowaniu cialem podczas tego procesu. Nie jest to trudne, ale wymaga krótkiego przeszkolenia specjalistycznego.
Transport osoby jest łatwy i komfortowy.