Gąsienicowy

To nowoczesne i mobilne urządzenie, pozwalające na transport osób po schodach. Składa się z dwóch części: kolumny kierowniczej i jednostki jezdnej. W komplecie użytkownik nie otrzymuje wózka inwalidzkiego. Platforma jezdna posiada za to specjalne uchwyty mocujące, które utrzymują wózek podczas transportu, zapewniając pełne bezpieczeńśtwo i komfort. Jest to stosunkowo lekkie urządzenie. Najnowocześniejsze modele ważą ok 39 kg. Schodołaz gąsienicowy to prostota i łatwość obsługi. Szybko i sprawnie daje się złożyć i rozłożyć. Kompaktowe wymiary po złożeniu pozwalają na przewóz w bagażniku samochodu. Do pojazdów o nadwoziu combi urządzenie może wjechać samodzielnie.
Schodołaz gąsienicowy z łatwością pokona każde schody proste. Z powodu mniejszej niż kroczący manewrowości nie nadaje się na schody zabiegowe. Musi mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń do skrętu na spocznikach.
Urządzenie zasilane jest przez akumulatory. Wymagają one cyklicznego ładowania, ale proces ten jest niezwykle prosty i możliwy w każdych warunkach, gdzie dostępna jest sieć elektryczna.
Sterowanie schodołazem gąsienicowym nie wymaga specjalnych umiejętności. Jest łatwiejsze niż kierowanie analogicznym sprzętem kroczącym. Gumowe gąsienice same stabilizują schodołaz podczas pokonywania stopni, dzięki czemu nie trzeba wykonywać podczas jazdy żadnych ruchów ciałem.