Schodołaz uniwersalny

Czy istnieje coś takiego jak uniwersalny schodołaz? Tak! Jest to schodołaz gąsienicowy wyposażony w rampy najazdowe. Takie rozwiązanie umożliwia transport każdego wózka inwalidzkiego w sposób bezpieczny i wygodny tak samo jak w tradycyjnym schodołazie. Dlatego jeśli zamierzamy przewozić wózki inwalidzkie sportowe lub aktywne, ewentualnie wózki inwalidzkie specjalnego przeznaczenia, to uniwersalny schodołaz nada się do tego idealnie.

Schodołaz uniwersalny z podpiętym wózkiem

Co zatem ma ten sprzęt czego nie mają inne? Jego zasadnicza różnica to specjalne wyposażenie. Występuje ono w postaci profilowane rampy najazdowe oraz innowacyjnego sposobu mocowania. Dzięki takim rozwiązaniom schodołaz ten umożliwia przewożenie wózków inwalidzkich różnego typu i przeznaczenia, a udźwig jego wynosi od 130 do 160 kilogramów w zależności od modelu. Sterownie czy też przewożenie tym schodołazem osoby niepełnosprawnej jest równie proste i bezpieczne jak w standardowym schodołazie. Kierujący najeżdża wózkiem na rampy podpina go do kolumny kierowniczej i po zabezpieczeniu w specjalnym mocowaniu może wjechać po schodach na dowolne piętro. Jazda w górę lub w dół dzięki długim gąsienicom jest wygodna dla pasażera i bezpieczna dla kierującego ponieważ nie nadwyręża jego kręgosłupa.

Schodołaz uniwersalny z rampami

Schodołaz nie zmienił natomiast systemu jezdnego, który opiera się na dwóch elastycznych gąsienicach i jest zasilany akumulatorowo. Schodołaz uniwersalny jest produkowany na bazie standardowego schodołaza gąsienicowego Liftkar PTR 130. Ten świetny schodołaz tak dobrze się sprawuje, że nie było sensu aby do schodołaza uniwersalnego posłużyć się nową jednostką jezdną. Jest to zdecydowana zaleta dla potencjalnego posiadacza, bo wraz z nowością otrzymuje sprawdzony schodołaz z niezawodnym zapleczem technicznym. Urządzenie z pełną baterią potrafi pokonać kilkaset schodów. Ładowanie urządzenia odbywa się przy pomocy wbudowanej ładowarki, potrzeba do tego jedynie uniwersalnego kabla, takiego samego jak do podłączenia komputera. Dzięki takiemu rozwiązaniu ładowarka jest z cały czas z nami już nie musimy się martwić, że nieopatrznie zostawimy w miejscu w którym używaliśmy schodołaza tylko kilka dni. Właśnie w tym momencie trzeba podkreślić, że nasz schodołaz jest urządzeniem mobilnym, które możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Po rozłożeniu wrzucamy go do bagażnika i już może podróżować z nami.

Taki jest uniwersalny schodołaz, jednak przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że podstawowy schodołaz spełnia te same funkcje co uniwersalny jeżeli transportujemy po schodach standardowe wózki. Dlatego warto i nim się zainteresować jeżeli ma służyć tylko jednej osobie. Schodołaz uniwersalny jest idealny do miejsc użyteczności publicznej tam gdzie mnogość i różnorakość wózków inwalidzkich jest największa.