Dofinansowanie z PFRON w roku 2024

Schodołaz za 900 zł? Czy jest to możliwe? Tak, jest to możliwe! Nic bardziej prostszego, wystarczy do nas zadzwonić, a my zajmiemy się resztą. Wbrew pozorom kupno schodołaza za mniej niż tysiąc złotych jest realne i w zasięgu każdego. Oczywiście są pewne warunki jakie należy spełnić, ale z naszą pomocą nie sprawią one żadnego problemu potrzebującym.

Cena schodołaza 900 zł.

Kupno schodołaza za tak niską cenę jest możliwe jedynie przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. I tak oto PFRON co roku ustala zasady otrzymania takiej dopłaty. Fundamentalną zasadą ubiegania się o pieniądze z jego budżetu jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Kiedy dysonujemy takim dokumentem śmiało możemy wystąpić o dopłatę do zakupu np. schodołaza. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że o takie pieniądze możemy występować raz na trzy lata. Dlatego jeśli w ciągu ostatnich trzech lat otrzymaliśmy takie dofinansowanie, powinniśmy poczekać, aż wymagany okres minie. Miejmy jednak na uwadze, że sytuacje są zmienne, a fundusz dzieli się na kilka budżetów. Dlatego zawsze warto do nas zadzwonić, a my dowiemy się na 100% czy w danym roku możecie Państwo jeszcze starać się o dopłatę z PFRON.

Jak zatem zacząć starania o dopłatę PFRON.

Skoro jest PFRON, to pewnie można pomyśleć, że nasze kroki należy skierować do „niego”. Nic bardziej mylnego! Otóż sam fundusz najczęściej nie rozdziela pieniędzy między wnioskodawców, robią to Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie czy też oddzielne wydziały w miejskich strukturach administracji państwowej. To jaka jednostka zajmuje się przyjmowaniem wniosków zależy głównie od tego gdzie mieszkamy. Jeżeli mamy zameldowanie w mieście powiatowym naszą prośbę przejmie MOPS w innym przypadku PCPR. To taki najogólniejszy podział, który jest stosowany w zasadzie na terenie całego kraju. Zdarzają się wyjątki, dlatego jeżeli nie jesteście Państwo pewni gdzie skierować pierwsze kroku zapraszam do kontaktu ze mną.

Warunki otrzymania dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2024 – krok po kroku.

W celu otrzymania omawianego dofinansowania do zakupu schodołaza należy:

  • wypełnić wniosek na likwidację barier technicznych (dany wniosek można pozyskać w odpowiedniej placówce administracji państwowej lub zadzwonić do nas, a wtedy wedle życzenia prześlemy go do Państwa drogą elektroniczną w wersji PDF lub tradycyjną pocztą w formie papierowej – pomagamy również w wypełnieniu wniosku).
  • dołączyć do wniosku orzeczenie o niepełnosprawności (a dokładnie kopię w formie skanu lub ksera. Jeżeli nie posiadacie Państwo orzeczenia o niepełnosprawności, a potrzebujecie np. schodołaza postaramy się w otrzymaniu takiego dokumentu).
  • dołączyć do wniosku zaświadczenie od lekarza (zaświadczenie takie potrzebujemy od lekarza specjalisty lub rodzinnego, czasami jednak nie jest wymagane, zleży to od regiony kraju. Aby to sprawdzić można zadzwonić do nas i sprawdzimy to dla Państwa).
  • dołączyć ofertę (którą przygotujemy specjalnie dla Państwa tego samego dnia – niektóre urzędy nie wymagają takowej, jednak to wyjątki. Oferta zazwyczaj powinna być spersonalizowana)

Jeżeli zainteresowałem Państwa tym artykułem i macie Państwo pytanie odnośnie dopłaty z PFRON zapraszam do kontaktu Grzegorz Krzemiński tel.: 606 248 022